Finans ve Muhasebe

*** Nebim Winner - Muhasebe

Winner Muhasebe, resmi muhasebe işlemlerinin takip edildiği, kasa, yevmiye defteri, defteri kebir, mizan, KDV beyannamesi, muhtasar beyannamesi, gelir tablosu, bilanço, BA/BS formunun hazırlandığı, masraf merkezlerinin takip edildiği, diğer Winner uygulamalarında yapılan işlemlere ait muhasebe fişlerinin otomatik olarak oluşturulduğu uygulamadır.

Winner Muhasebe' nin Temel Faydaları :

Pratik Fiş Girişi ve Doğru Raporlama: Tahsil, tediye, mahsup gibi tüm fişlerin pratik bir şekilde girilmesini; resmi defterlerin ve kasa, mizan, gelir tablosu, bilanço gibi raporların doğru alınmasını sağlar.

Masraf Merkezi Sayesinde Departman Bazında Gider Takibi: Masraf Merkezleri kullanılarak sadeleştirilmiş hesap planı oluşturulur, masrafların departman bazında dağılımı istenen detayda takip edilir.

Otomatik Muhasebe Entegrasyonu: Toptan Fatura, Perakende Satış, Bordro, Çek - Senet, Üretim gibi işlemler otomatik olarak muhasebeye entegre edilir. Bankadan gelen Point of Sale (POS) bilgilerinin muhasebe entegrasyonu gerçekleştirilerek yevmiye kayıtları oluşturulur.

*** Nebim Winner - Cari Hesap

Winner Cari Hesap; müşterilerin borç ve alacaklarının, kredi limitlerinin, firmanın banka işlemlerinin takip edildiği, Mizan, Ödeme Günü Gelmiş / Gelmemiş Bakiyeler, Bakiyenin Yaşı, Bakiye ve Risk gibi raporların alınabildiği uygulamadır

Winner Cari Hesap'ın Temel Faydaları:

Etkin Tedarikçi, Müşteri Ve Banka Takibi: Tedarikçi, müşteri ve bankalara ait iletişim adresi, firma yetkilileri, firma özel iskontosu, fiyat tipi ve kategori gibi bilgiler kayıt edilir. Mizan, Bakiye, Bakiyenin Yaşı, Ödeme Günü Gelmiş Gelmemiş Bakiyeler gibi raporlar kolaylıkla alınır. Alınan ve verilen Teminat Mektup'ları takip edilir, müşteri bakiyeleri ile ilgili mutabakat mektupları oluşturulur.

Risk ve Kredi Limiti Takibi ile Etkin Müşteri Yönetimi: Müşteriler için kredi limitleri tanımlayarak bakiye, risk, kredi limiti kontrolü gerçekleştirilir. Kredi limiti Winner İrsaliye / Fatura uygulamasındaki sevkiyat esnasında da kontrol edilerek riskli müşterilerin sevkiyatlarının önüne geçilir.

Pratik Fiş Girişi ve Muhasebe Entegrasyonu: Tahsil, tediye, mahsup fiş girişleri; işlem tarihi, valör tarihi bazında pratik olarak yapılır ve Winner Muhasebe'ye entegre edilir. Toptan Fatura, Çek - Senet, Üretim gibi işlemler otomatik olarak Winner Cari Hesap ile entegre çalışır.

*** Nebim Winner - Çek-Senet

Winner Çek / Senet; borç ve alacak çek / senetleri ile ilgili cüzdan, banka tahsil, banka teminat, üçüncü şahısa çıkış gibi tüm işlemlerin detaylı olarak takip edildiği uygulamadır.

Winner Çek-Senet' in Temel Faydaları

Etkin Çek / Senet Takibi: Çek / Senetlerin, Cüzdana Giriş, Banka Teminat, Banka Tahsile Çıkış, Protesto / Karşılıksız gibi işlemleri pratik ve hızlı olarak girilir. Borç ve alacak çek senetleri ile ilgili hangi bankada ne kadar çek olduğu, üçüncü şahıslara ne kadar çek ciro edildiği ve çeklerin cüzdana girişten bankaya veya üçüncü şahısa çıkışa kadar geçirdiği tüm aşamalar anlık takip edilebilir.

Borç Çeklerinin Dökümü ile Zamandan Tasarruf: Yüksek adette borç çeki veren firmalarda hataları önlemek, zamandan ve iş gücünden tasarruf etmek için boş borç çekleri bankadan matbu formda alınır. Borç çekleri; vadeleri, tutarları, verilen firmalar gibi bilgilerle doğru ve hızlı olarak basılır.

Reeskont İşlemleri Yapılarak Muhasebe Fişleri Oluşturma: Reeskont Borç - Alacak raporları sayesinde seçilen çek ve senetlerin, belirli bir tarihteki net değeri ve faiz tutarı hesaplanarak, muhasebe fişi oluşturulur. Böylece reeskont işlemleri ile ilgili hatalar engellenir.

*** Nebim Winner - İnsan Kaynakları Ücret Bordrosu

Winner İnsan Kaynakları / Ücret Bordrosu; insan kaynakları süreçlerinin yönetildiği, puantaj ve tahakkuk işlemlerinin netten brüte, brütten nete, saat, gün, ay bazında gerçekleştirildiği, personel özlük bilgilerinin saklandığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile ilgili belgelerin hazırlandığı uygulamadır.

Winner İnsan Kaynakları / Ücret Bordrosu'nun Temel Faydaları

Ücret Bordrolarının Pratik Takibi: Otomatik puantaj hazırlama ve bordro tahakkuku ile ücret bordroları hızlı ve doğru olarak hazırlanır. Puantajlar netten brüte, brütten nete, saat, gün, ay bazında gerçekleştirilir. Personel ücretlerinin bankalara otomatik ödeme emri ile gönderilmesi sayesinde banka ile entegrasyon sağlanarak işlemlerin hatasız yapılması sağlanır.

SGK ve Muhasebe İşlemlerinin Hızlı ve Doğru Takibi: Vizite Kağıdı, Eksik Gün Bildirim gibi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) resmi işlemlerinin takibi pratik olarak yapılır. Aylık Prim ve Hizmet Belgesi hazırlanır ve SGK' ya internet üzerinden gönderilerek zamandan tasarruf sağlanır. Tüm bordro işlemleri Winner Muhasebe ile entegre çalışarak muhasebe yevmiye kayıtları hatasız olarak oluşturulur.

Etkin İnsan Kaynakları Yönetimi: İşe alınacak personel ile ilgili başvuru pozisyonları belirlenerek aday havuzunda detaylı arama gerçekleştirilir. İşe giren personeller ile ilgili özlük bilgileri, eğitimler, personel zimmet gibi bilgiler kolaylıkla takip edilir.

2006 yılında faaliyetlerine başlayan Arı Bilişim, 10 yılı aşkın süredir, trakya bölgesinde Nebim Yazılım ile işbirliği içindedir. Sertifikalı yazılım uygulama uzmanları ile, yeni projelerde ve karşılaşılan sorunlarda optimum çözümler sunmaktayız. Nebim ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak ve Nebim ürünlerinin demolarını izlemek üzere ziyaret edilmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

  • Arı Bilişim olarak, perakende ve diğer ticari sektörlerde siz değerli müşterilerimizin, yazılım, donanım, sarf malzeme, eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınıza yönelik verim arttırıcı çözümler sunmaktayız.
  • Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemizi müşterilerimizle paylaşarak, hep birlikte güzel başarılara imza atmayı hedefliyoruz.
Kampanya ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi yakından takip edin!
 

TWITTER