magazacilik

*** Nebim Winner - Perakende Satış

Winner Perakende Satış; müşterilerin mesleği, eğitim durumu, gelir seviyesi gibi bilgilerin kayıt altına alınarak müşteri gruplandırmasının yapıldığı, hemen teslim, ön ödemeli ve sonradan teslim satışların gerçekleştirildiği, ürün satış ve personel satış performanslarının ölçülebildiği uygulamadır.

Winner Perakende Satış’ın Temel Faydaları

Müşteri Bilgilerinin, Perakende Satış İşlemlerinin Hızlı ve Doğru Takip Edilmesi: Müşteri bilgilerinin detaylı ve hızlı toplanmasını, peşin satış işlemlerinin hızlı ve doğru gerçekleştirilmesini sağlar.

Hızlı ve Doğru Raporlama: Kasa Ve Kasiyerlerin Kasa Raporu, Personellerin Satış Performans Raporu, Alışveriş Kontrol Listesi gibi raporlar hızlı ve doğru şekilde alınır

Banka Taksit Kart Takibi ile Doğru ve Hızlı Finansman Yönetimi: Banka taksit kart kuralları tanımlanarak, gelecek dönemde hesaba geçecek tutarlar takip edilir. Bankadan gelen Point of Sale (POS) bilgilerinin muhasebe entegrasyonu gerçekleştirilerek yevmiye kayıtları oluşturulur.

*** Nebim Winner - Perakende Satış - Taksitli Ödeme

Winner Perakende Satış - Taksitli Ödeme, müşteri bilgilerinin detaylı olarak tanımlandığı, taksitli satış ve ödeme işlemlerinin hızlı ve pratik yapıldığı uygulamadır. Ayrıca bu uygulama ile sonradan teslim, vade farkı, gecikmiş ödeme takibi gibi taksitli satışı ilgilerin tüm operasyonlar detaylı olarak gerçekleştirilir.

Winner Perakende Satış Taksitli Ödeme' nin Temel Faydaları

Müşteri Bilgilerinin, Taksitli Satış İşlemlerinin Hızlı ve Doğru Takip Edilmesi: Müşteri bilgileri detaylı kayıt edilerek taksit ödeme planlarına göre satış işlemleri hızlı ve doğru olarak gerçekleştirilir.

Taksit Ödeme Yönetimi: Müşteri taksit ödemeleri pratik olarak gerçekleştirilir. Gecikmiş taksitler için vade farkı tahakkuk ve tahsilatı hızlıca yapılır. Vadelere Göre Taksit ve Ödeme Durumu, Tek Taksiti Kalmış veya Kapanmış Alışverişler, Gecikmiş Taksit Ödemeleri gibi raporlar ile taksit ve ödemeleri kolaylıkla takip edilir.

Sonra Teslim Satış ile Doğru Stok Envanteri: Teslimatı satış anında yapılmayan ürünler ile ilgili sipariş ve teslimat süreci takip edilir. Sonra teslim siparişler sevk aşamasında onaylanarak stok envanterinden düşürülür. Böylece mağazaların stok envanterinde güncellik sağlanarak doğru envanter takibi yapılır.

*** Nebim Winner - Perakende Satış - Promosyon

Winner Perakende Satış - Promosyon, farklı promosyonların merkez tarafından tanımlanabildiği, indirimlerin kasiyer inisiyatifine bırakılmadan otomatik olarak gerçekleştirildiği ve promosyonların satışa etkilerinin ölçülebildiği uygulamadır.

Winner Perakende Satış Promosyon'un Temel Faydaları

Esnek Promosyon Tanımlama: Satış anında indirim, para puan, hediye çeki ve indirim kuponu gibi promosyon türleri kullanıcılar tarafından kolaylıkla tanımlanır. Tanımlanan promosyonların aynı anda istenilen mağazalarda geçerli olması sağlanır.

Satış İndirimlerinin Tam Olarak Kontrolü: Mağazada yapılan tüm indirimler kasiyer insiyatifine bırakılmadan, aktif promosyonlar çerçevesinde otomatik olarak gerçekleştirilir.

Promosyon Performanslarının Ölçümü: Merkezde promosyon performansını gösteren analiz raporları alınır. Uygulanan promosyonların verimliliği ölçülerek yeni promosyon kararlarının doğrulukla alınması sağlanır.

*** Nebim Winner Perakende Satış - Reyon Fişi (Mobil)

Reyon Fişi (Mobil); reyonlarda yapılan satışları kayıt altına almak, müşterileri kasa bölümünde bekletmemek, reyon fiş numarası okutarak reyonda satılan tüm ürünlerin tek bir hareket ile satış fişine aktarılmasını sağlamak amacı ile kullanılan uygulamadır.

Reyon Fişi (Mobil)' in Temel Faydaları

Kasada Bekleme Süresinin Azalması ile Yüksek Müşteri Memnuniyeti: Satış operasyonu önce reyonda ürün barkodu okutularak başladığından, barkod ve fiyat problemleri kasada değil reyonda çözülür. Mobil cihaz ile ürünün bulunduğu yerde reyon fişi oluşturulabilir. Satış işleminde reyonda oluşturulan reyon fiş numarası okutulur. Bu sayede satışı yapılan ürünler anında fişe yansıtılarak işlem sonlandırılır. Kasada bekleme süreci kısalacağından müşteri memnuniyeti artar.

Ölçülebilen Reyon Performansı: Her reyon için ayrı satıcı kodu açılarak reyon bazında satış takibi sağlanır.Mobil uygulama ile reyonda fişler oluşturulur. Daha sonra Winner Perkanede Satış' ta kullanıcı, satıcı ve mağaza bazlı reyon fişleri kontrol listesi hazırlanabilir. Bu rapor doğrultusunda performansı düşük olan reyonlar belirlenir ve satış performansı artırıcı çalışmalar gerçekleştirilir.

Satışa Dönüşmeyen Reyon Fişlerinin Takibi: Reyonlarda oluşturulan fakat daha sonra müşterilerin o alışverişten çeşitli nedenlerden vazgeçmeleriyle satışı gerçekleştirilmemiş reyon fişlerinin takibi Winner Perakende Satış'taki Reyon Fiş Faturasını Kontrol Raporu ile sağlanır. Böylelikle reyonlardaki reyon fişlerinin faturaya dönüşüp dönüşmediğinin takibi yapılabilir.

*** Nebim Winner Mağaza Takibi - Merkezden Mağazalara Ürün Dağıtım Planlama

Winner Merkezden Mağazalara Ürün Dağıtım Planlama; doğru ürünlerin, doğru zamanda, doğru miktarlarda, doğru mağazalara dağıtılmasının planlandığı ve merkezden dağıtım kararlarının otomatik olarak sipariş ve sevk emirlerine dönüştürüldüğü uygulamadır.

Merkezden Mağazalara Ürün Dağıtım Planlama 'nın Temel Faydaları

Düşük Envanter Maliyeti, Yüksek Ciro ve Karlılık: Mağaza eksiklerini tamamlama, satan ürünleri tamamlama, mağaza siparişlerini karşılama ve merkeze ilk gelen ürünleri benzer ürün kategorilerindeki mağaza performanslarına göre sevk etme yöntemleri sayesinde merkezden mağazalara ürün sevkiyatlarının otomatik olarak planlanmasını sağlar. Planlamalar, ürün ve lokasyon bazında gerçek zamanlı satış ve envanter verilerine dayanarak, detaylı ve güncel olarak gerçekleştirilir. Böylece yok satmada azalma, düşük envanter maliyeti, artan müşteri memnuniyeti, yüksek ciro ve karlılık sağlar.

Hızlı ve Doğru Ürün Dağıtım Planlama: Firmanın yapısına ve önceliklerine uygun olarak düzenlenen ürün dağıtım senaryolarının sisteme kayıt edilmesi ve ürün dağıtım planlama aşamalarında kullanılabilmesi sayesinde daha sonraki ürün dağıtım operasyonlarının hızlı ve doğru gerçekleştirilmesini sağlar.

Kontrollü, Hatasız ve Denetlenebilir Sevkiyat Sistemi:Ürün dağıtım planlarının sipariş ve sevk emri kayıtlarına dönüştürülmesi ile deponun sevkiyat operasyonlarını kontrol altına alır ve hatalı sevkiyatları önler. Aynı zamanda planlanan ve gerçekleşen sevkiyatları karşılaştırarak sevkiyat performansının ölçülmesine olanak sağlar.

*** Nebim Winner - Online Mağaza

Winner Online Mağaza; mağazaların satış, sipariş, mal kabul, iade ve transfer operasyonlarını merkeze bağlı veritabanında, belirlenen yetkiler dahilinde, kontrollü ve gerçek zamanlı yapabildiği uygulamadır.

Winner Online Mağaza'nın Temel Faydaları

Mağaza Satış ve Envanter Bilgilerinin Anlık Takibi: Mağazaların merkeze online bağlı çalışması sayesinde, satışlar gerçek zamanlı bir şekilde merkez veritabanına işlenir. Envanter ve kasa takibi anlık olarak yapılır. Promosyonlar merkez tarafından tanımlanarak aynı anda istenilen mağazalarda geçerli olması sağlanır.

Ürün Sorgulama ile Müşteri Memnuniyeti Artırılır: Müşterinin talep ettiği ve mağazada bulunmayan ürünün diğer mağazalardaki durumu sorgulanır. İhtiyaç duyulan ürün, en yakın mağazadan temin edilerek müşteri memnuniyeti artırılır.

Kontrollü Ürün Kabul ve Transfer: Ürün kabul sistemi ile mağazaya gelen ürünlerin girişleri kontrollü ve eş zamanlı olarak gerçekleştirilir. Ürünler, sadece onay işlemi gerçekleştirildiğinde mağaza envanterine dahil olur. Ayrıca mağazaya gönderilmiş fakat mağazaya ulaşmamış yoldaki ürün takibi doğrulukla yapılır.

2006 yılında faaliyetlerine başlayan Arı Bilişim, 10 yılı aşkın süredir, trakya bölgesinde Nebim Yazılım ile işbirliği içindedir. Sertifikalı yazılım uygulama uzmanları ile, yeni projelerde ve karşılaşılan sorunlarda optimum çözümler sunmaktayız. Nebim ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak ve Nebim ürünlerinin demolarını izlemek üzere ziyaret edilmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

  • Arı Bilişim olarak, perakende ve diğer ticari sektörlerde siz değerli müşterilerimizin, yazılım, donanım, sarf malzeme, eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınıza yönelik verim arttırıcı çözümler sunmaktayız.
  • Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemizi müşterilerimizle paylaşarak, hep birlikte güzel başarılara imza atmayı hedefliyoruz.
Kampanya ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi yakından takip edin!
 

TWITTER