Nebim stok ve siparis yonetimi

*** Nebim Winner - Stok

Winner Stok, ürünlere ait giriş/çıkış hareketlerinin, maliyet ve kar/zararın takip edildiği, müşteriye, tedarikçiye, ürün ve ürün kategorisine göre raporların alınabildiği, stok yönetiminin gerçekleştirildiği uygulamadır.

Winner Stok'un Temel Faydaları

Verimli Stok Yönetimi: Stok kartlarının ürün kategorisi detayında tanımlanıp geçmiş stok ve anlık stok adetlerinin ürün, ürün kategorisine göre raporlanarak perakende satış, toptan alış satış, üretim gibi uygulamalardan oluşan bilgilerin bütünlük içinde analizi doğru bir şekilde gerçekleştirilir. Sayım işlemleri ve sayım eşitleme işlemleriyle güncel stokun takibi kolaylıkla yapılır.

Ürün Maliyet ve Kar Analizi: Ürün maliyetleri FIFO, Ağırlıklı Ortalama Maliyet, Basit Maliyet, Girişlerin Aylık Ortalaması gibi yöntemlerle oluşturulur, kar / zarar analizleri hızlı ve doğru şekilde gerçekleştirilir.

Müşteri ve Tedarikçi Bazında Performans Ölçüm: Müşteri, tedarikçi bazında alış - satış performansları ölçülerek, kar / zarar analizleri kolaylıkla gerçekleştirilir.

*** Nebim Winner - Stok - Renk / Beden / Kavala Takibi

Winner Renk / Beden / Kavala Takibi; konfeksiyon ve ayakkabı gibi, ürünlerin renk, beden, drop, kavala detayında takip edilmesinin önemli olduğu sektörlerde, ürün yönetimini kolaylaştıran uygulamadır.

Winner Renk / Beden / Kavala Takibi' nin Temel Faydaları

Renk / Beden Matrisli ve Asortili Veri Girişi: Stok kartlarının renk / beden / kavalalı olarak tanımlanması sayesinde tek bir işlem ile modelin tüm renk, beden kartları açılarak doğruluk ve hız kazanılır. Ürün giriş çıkış hareketleri renk / beden matrisli veya asortili olarak pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Böylece çok sayıda model, renk, beden yöneten firmalarda bilgi giriş çıkış işlemlerinde kontrol ve hız sağlanır.

Renk / Beden / Kavala Bazında Ürün Performans Takibi: Renk, beden, kavala, drop bazında Satışlar, En Çok / En Az Satanlar, Sipariş ve Teslimat Durumu gibi raporlar alınarak ürün performans analizleri istenen detayda gerçekleştirilir.

Renk / Beden Bazında Fiyatlandırma: Aynı modelin farklı renk ve bedenine farklı fiyatlar tanımlanarak etkin fiyat yönetimi sağlanır.

*** Nebim Winner Stok - Barkodlu Etiket Hazırlama

Winner Barkodlu Etiket Hazırlama, ürünlerin barkod etiketlerinin dökülebildiği, koli ve asorti etiketlerinin basılabildiği, alış irsaliyesine ve envantere göre ürün etiketlerinin hazırlandığı uygulamadır.

Winner Stok Barkodlu Etiket Hazırlama' nın Temel Faydaları

Barkodlu Etiketler ile Operasyonlarda Verimlilik: Ürünler ile ilgili barkod etiketleri, sevkiyat, satış, sipariş ve sayımlarda doğruluğu ve hızı sağlamak üzere basılır. Perakende satış, showroom'da sipariş toplama, koli ve asortili sevkiyat gibi farklı operasyonlar için farklı etiketler basılarak operasyonların verimliliği artırılır.

Hızlı ve Doğru Etiket Dökümü ile Zamandan Tasarruf: Siparişe, alış /satış irsaliyesine, üretim fişlerine, envantere göre etiket hazırlanarak doğru etiket basımı ve zamandan tasarruf sağlanır.

Fiyat Değişim Etiketlerinin Reyonda Basılması: İndirim ve kampanya dönemlerinde fiyatlar mobil el terminalleri üzerine aktarılarak, fiyat değişimleri mobil el terminalleri ile etkin olarak gerçekleştirilir.

*** Nebim Winner - Sipariş

Winner Sipariş, müşterilerden alınan siparişler ile tedarikçilere verilen sipariş işlemlerinin takip edildiği, satın alma şartlarının tanımlanarak tedarikçilerin belirlenebildiği, rezervasyonlu sevkiyat işlemlerinin yapılabildiği, masraf taleplerinin onay mekanizmaları ile onaylanabildiği ve sipariş raporlarının alınarak detaylı analizlerin yapılabildiği uygulamadır.

Winner Sipariş' in Temel Faydaları

Stok Kalan Kontrollü Sipariş Giriş: Sipariş giriş işlemleri stok kalan kontrolü yapılarak hızlı ve doğru bir şekilde gerçekleştirilir. Rezervasyonlu sevkiyat ile stok takibi daha verimli bir biçimde gerçekleştirilir.

Doğru İhtiyaç Analizi: Sipariş Teslimat Durumu, İhtiyaç Dökümü, En Çok / En Az Sipariş Verilen ürünler gibi analizler kolay bir şekilde yapılır.

Satın Alma Şartları Göre Tedarikçi Belirleme: Satın alma şartları tanımlanarak en iyi teklifi veren tedarikçiler kolaylıkla belirlenir.

*** Nebim Winner Sipariş Alma (Mobil)

Winner Sipariş Alma Mobil; showroom gibi ortamlarda, ürün siparişlerini el terminali aracılığı ile kolaylıkla almayı, vermeyi ve fatura oluşturmayı sağlayan uygulamadır.

Winner Sipariş Alma (Mobil)' in Temel Faydaları

Sezon Dönemlerinde Hızlı Ve Doğru Sipariş Alma: Sezon dönemlerinde siparişler showroomlarda el terminalleri ile anlık olarak alındığından gerçek zamanlı olarak Winner'a kayıt edilir

Siparişlerin Online Alınması ile Optimum Sipariş ve Artan Verim: Siparişler online olarak alındığından, optimum sipariş ile verimlilikte artış sağlar.

Kontrollü Sipariş Alıp Verme: Siparişler alınır ve verilirken ürün ile ilgili bilgilere bakılabildiği için envanterine, fiyatına, ürün bilgilerine bakılarak kontrollü siparişin alınıp verilmesi sağlanır.

2006 yılında faaliyetlerine başlayan Arı Bilişim, 10 yılı aşkın süredir, trakya bölgesinde Nebim Yazılım ile işbirliği içindedir. Sertifikalı yazılım uygulama uzmanları ile, yeni projelerde ve karşılaşılan sorunlarda optimum çözümler sunmaktayız. Nebim ürünleri hakkında daha fazla bilgi almak ve Nebim ürünlerinin demolarını izlemek üzere ziyaret edilmek için lütfen bizimle irtibata geçiniz.

  • Arı Bilişim olarak, perakende ve diğer ticari sektörlerde siz değerli müşterilerimizin, yazılım, donanım, sarf malzeme, eğitim ve danışmanlık ihtiyaçlarınıza yönelik verim arttırıcı çözümler sunmaktayız.
  • Sahip olduğumuz bilgi birikimi ve tecrübemizi müşterilerimizle paylaşarak, hep birlikte güzel başarılara imza atmayı hedefliyoruz.
Kampanya ve gelişmelerden haberdar olmak için bizi yakından takip edin!
 

TWITTER